Opaski silikonowe dla cukrzyków

silikonowe opaski na rękę w różnych kolorach

Opaski medyczne, które identyfikują schorzenia, takie jak alergie, cukrzyca, epilepsja i wiele innych, każdego dnia ratują życie. To jest fakt. Miliony ludzi na całym świecie cierpią z powodu problemów zdrowotnych, które mogą natychmiast spowodować ich utratę przytomności lub niezdolność do jasnego komunikowania swoich problemów.

Medyczne bransoletki ostrzegawcze i opaski silikonowe na rękę stanowią zatem bardzo potrzebny gadżet dla osób chorujących na cukrzycę, pomagając innym uświadomić dolegliwości, co skutkuje szybszym i skuteczniejszym podjęciem akcji reanimacyjnej w nagłych przypadkach.

Warto wiedzieć, że w rzeczywistości nawet 95% ratowników i 75% personelu pogotowia natychmiast sprawdza swoich pacjentów pod kątem posiadania opasek medycznych silikonowych.

Opaski silikonowe dla cukrzyków – cenna baza wiedzy

Opaski silikonowe dla cukrzyków są dostępne w różnych wersjach. Najprostsze to te, które mają wygrawerowany napis Jestem cukrzykiem lub Choruję na cukrzycę. Jeśli poziom cukru we krwi spadnie osobie chorej bardzo nisko (hipoglikemia), może mieć problemy z mówieniem. Może się także kompletnie zdezorientować lub zemdleć. Medyczna bransoletka identyfikacyjna informuje pracowników służby zdrowia, że ​​osoba ma cukrzycę, aby mogli jak najszybciej rozpocząć odpowiednie leczenie.

Na rynku dostępne są także inteligentne opaski dla cukrzyków, które zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić lekarzom lub przechodniom ze smartfonami lub innymi urządzeniami z dostępem do Internetu skanowanie ich opaski za pomocą technologii komunikacji bliskiego zasięgu (NFC).

Skanując opaskę, można zebrać informacje na temat znanych schorzeń i alergii użytkownika, wymaganych leków oraz wszelkich innych potencjalnie ratujących życie informacji, które mogą pomóc ratownikom medycznym i uniknąć kosztownych błędów, a nawet śmierci chorej osoby.

Wodoodporne silikonowe opaski dla cukrzyków można nosić nawet na basenie podczas lekcji pływania, co pozwala ratownikom na szybsze przeprowadzenie leczenia w nagłych wypadkach. Ich niebieski kolor sprawia, że ​​są łatwe do wykrycia na nadgarstku danej osoby i rozciągają się, umożliwiając bezbolesne usunięcie w razie potrzeby, gdyby np. puchły chorej osobie ręce.

Każda choroba osoba powinna korzystać z tego wygodnego rozwiązania, które już niejednej osobie uratowało życie. Co najważniejsze, osoby z chorobami, które uniemożliwiają im wyrażenie leczenia w przypadku ataku lub reakcji, zawsze mogą przechowywać te ważne dane na swoim nadgarstku. To krok w stronę ratowania zdrowia tu i teraz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *