Opaski silikonowe dla szkół, przedszkoli i uczelni wyższych

Opaski silikonowe dla szkół, przedszkoli i uczelni wyższych

Opaski silikonowe – to gwarancja 100% osiągnięcia celu, bądź to reklama, zbiórki charytatywne lub identyfikacja uczestników wydarzenia czy centrum rozrywki. Ponadto, opaski – to najłatwiejszy sposób zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w instytucjach edukacyjnych.

Dlaczego opaski silikonowe potrzebne są w szkołach, przedszkolach i na uczelniach

Żyjemy w świecie, w którym uczniowie i studenci znajdują się w grupie ryzyka. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo młodego pokolenia, kiedy jest poza domem. Właśnie w tym celu przydają się opaski, używając których można w łatwy sposób ograniczyć dostęp niepożądanych osób na teren placówki edukacyjnej. I to nie wszystko.

Jak działają opaski silikonowe i jaką funkcję pełnią

Przede wszystkim, opaski pozwalają na identyfikację uczniów. Osoby bez podobnych identyfikatorów nie zostaną wpuszczone do budynku przez ochronę. Jednocześnie, zdobycie takiej samej opaski nie jest łatwe. Z reguły placówki edukacyjne wydają uczniom po jednej opasce, która jest rodzajem przepustki do klasy i na każde wydarzenie organizowane przez szkołę. Brak osób postronnych na terytorium zapewnia bezpieczeństwo dla uczniów i ich majątku. Dodatkowo w przypadku pogubienia się dziecka, będzie mu o wiele łatwiej dostać się z powrotem pod opiekę nauczyciela lub rodziców dzięki informacjom zawartym na opasce. Dlatego właśnie opaski silikonowe są także niezastąpione podczas grupowych wycieczek do kina, teatru lub parku, pozwalając nauczycielowi łatwo trzymać swoich podopiecznych pod stałym nadzorem, nawet w dużym i gęstym tłumie innych dzieciaków.

Doskonały sposób na dyscyplinę

Doświadczenie pokazuje, że noszenie jednakowych opasek również wspaniale wpływa na budowanie u dzieci dyscypliny i poczucia przynależności do grupy. Psychologowie wielokrotnie udowadniali, że wspólne elementy odzieży i akcesoriów łączą zespół, skutecznie niwelując różnice wiekowe, płciowe i społeczne. Potwierdzają to również pracownicy wszelakich zakładów edukacyjnych, wykorzystujący opaski silikonowe, podkreślając wzrost wzajemnego szacunku i bardziej przyjazną atmosferę w szkołach po wprowadzeniu tej innowacji.

Jaka informacja powinna się znaleźć na opasce

Nazwa placówki i telefon kontaktowy to obowiązkowe elementy. Można również dodać logo i adres www. Zazwyczaj taka informacja z łatwością mieści się na powierzchni opaski. Zaleca się pozostawienie wewnętrznej strony opaski bez napisu z uwagi na to, że wielu rodziców wolą umieszczać w tym miejscu dodatkową informację przy pomocy markera permanentnego.

Dariusz
Rozdajemy opaski na dniach otwartych, imprezach szkolnych, kiermaszach. Nasza młodzież może otrzymać opaskę od Dyrekcji jako znak wyróżniający za otrzymanie z dowolnego przedmiotu oceny Bardzo Dobrej. Uczniowie noszą je na codzień. Szkolne reprezentacje, m. in. sportowe noszą je w czasie zawodów. Według mnie jest to bardzo dobra forma promocji.
Dariusz / nauczyciel
Małgorzata
Opaski silikonowe to ciekawy i modny gadżet reklamowy. Najwięcej opasek rozdaliśmy gimnazjalistom w ramach promocji szkoły, najczęściej rozdawaliśmy (i nadal rozdajemy) podczas Drzwi Otwartych oraz kiedy jeździmy z ofertą promocyjną do szkół. Pewną pulę opasek przeznaczyliśmy też na rozdawanie gimnazjalistom podczas organizowanych przez naszą szkołę konkursów (często dorzucaliśmy je po prostu do nagród), w których młodzież ta brała udział. Mieliśmy też w tym roku szkolnym różne imprezy, w których uczestniczyły ważne osobistości (Prezydent Miasta, Starosta, lokalni artyści itp.) i również im podarowaliśmy opaski z napisem „III Liceum Ogólnokształcące”. Także uczniowie naszej szkoły kiedy zobaczyli te opaski też chcieli je mieć i część z uczniów je nosi. Zauważyłam, że opaski z logo szkoły chętnie noszą też nasi nauczyciele (zwłaszcza podczas imprez promocyjnych). Tak więc ja osobiście uważam, że pomysł z opaskami reklamującymi szkołę to był strzał w 10, zwłaszcza, kiedy są one estetycznie wykonane.
Małgorzata / nauczycielka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *