Opaski festiwalowe

Opaski festiwalowe

Festiwale – to bezdenne źródło emocji, gdzie ludzie czerpią pozytywną energię ze współdzielenia się dorobkiem kultury, walorów przyrody – świeżego powietrza, słóńca i gwiaździstego nieba, wybrzeża and rzeką, jeziorem lub morzem, – i po prostu bycia w przyjemnym towarzystwie. I od dawna opaski festiwalowe stały się nieodjemnym atrybutem tego rodzaju wydarzeń, doskonale radząc sobie z pomocą w identyfikacji uczestników i wieloma innymi funkcjami.

Jakie opaski dla festiwali istnieją?

Głównym zadaniem takich opasek jest identyfikacja uczestników imprezy. Dlatego do ich wykonania używa się mocnego materiału, odpornego na wszelkie uszkodzenia, który jest trudny do zniszczenia bez specjalnych narzędzi. Polimer Tyvek wygląda jak zwykły papier, ale jego trwałość nie ustępuje tekturze, a wręcz nawet jest od niej wyższa. Taką opaskę można nosić w deszczu lub nawet zanurzyć w wodzie na kilka godzin bez żadnych dla niej negatywych skutków. W istocie jest to najprostszy i najtańszy sposób identyfikacji gości festiwalu. Dla wygody i dodatkowego zabezpieczenia powierzchnia opaski moze być wyposażona w nadruk loga lub kode kreskowego. Paleta kolorów opasek Tyvek zawiera aż 20 opcji. Cinta®. Twórcą tego materiału jest polska firma Cinta Punto. Cinta – to połączenie mocy syntetyków z lekkością i gładkością faktury papieru. Dzięki temu opaska służy przez długi czas, a na jej powierzchni można wydrukować obraz o dowolnej złożoności. Dodatkowa warstwa klejąca chroni opaskę przed podrabianiem i czyni ją przydatną podczas wydarzeń trwających przez kilka dni. Dodatkowo można nadrukować numer, ukryty obraz (widoczny tylko w promieniowaniu nadfioletowym) oraz kod kreskowy. Opaski winylowe. Wyraziste kolory, wygodne zapięcie i szeroki wybór kolorów stanowią niezaprzeczalne zalety tej opcji. Oprócz opasek w kolorach standardowych, dostępne również srebrne, złote i 4-hologramowe. Te opaski będą służyć niezawodnie w każdych warunkach pogodowych nawet podczas kilkudniowych wydarzeń. Opaski silikonowe dla festiwali przez dłuższy czas będą służyć jako pamiątka, ponieważ silikon to najbardziej wytrzymały materiał. Do jego zalet zaliczają się również właściwości hipoalergiczne, możliwość indywidualnego wzornictwa i dowolna kolorystyka, w tym możliwość połączenia kolorów. Opaski przeciwko owadów – must have i atrakcyjny gadżet dla każdego wydarzenia na świeżym powietrzu. Zasada działania takiego akcesorium polega na naturalnej impregnacji na podstawie olejku palczatki szlachetnej. Jest to pestycyd naturalny, bezpieczny dla człowieka, jednak zdolny do odstraszenia komarów, much, moskitów i muszek na długo i z gwarancją. Opaski koncertowe tekstylne podkreślą klasę każdego wydarzenia. Takie opaski wyróżnia dłuższy okres eksploatacji. Z kolei specjalny mechanizm w pełni chroni je przed powtórnym stosowaniem. Doskonała technologia druku pozwala upiększyć opaski koncertowe nie tylko logiem firmy bądź imprezy, ale również kolorowym obrazem. Opaski RFID (Radio Frequency Identification) – identyfikacja radiowa znacznie ułatwia kontrolę uczestników wydarzenia, a także spełnia inne przydatne funkcje dzięki specjalnym chipom wbudowanym w strukturę opasek. Za pomocą takich bransoletek goście takżę będą mogli opłacać dania i napoje w barze, zakupić pamiątki, zapłacić za dodatkowe usługi i inne udogodnienia.

Opaski dla festiwali: jakie są najlepsze?

Wybór opaski zależy od budżetu wydarzenia i wymaganej funkcjonalności. Do zwykłej kontroli wejść pasuje każdy wyżej wymienionych gadżetów. Bardziej zaawansowane funkcje oferują opaski silikonowe, opaski odstraszające owady oraz opaski RFID. Warto wiedzieć, że na jakość opasek, oprócz właściwości materiału, wpływa także poziom technologii produkcji, dlatego nawet najprostsze opaski typu Tyvek w celach bezpieczeństwa najlepiej zamawiać bezpośrednio od producenta.