Opaski koncertowe i ich kolejne życia

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

 

JAK WYKORZYSTAĆ OPASKI FESTIWALOWE?

Nikt nie lubi się z nimi rozstawać, przywodzą nam na myśl miłe wspomninia gorących koncertowych dni. Co możemy z nimi zrobić, by zostały z nami na dłużej?

Festiwale to nieskrępowane święto wolności i muzyki. Celebracja lata, przyrody i świetnej zabawy na otwartej przestrzeni, w zazwyczaj pięknych okolicznościach natury. Opaski tekstylne na rękę są nieodłącznym elementem, na stałe wpisanym w tego typu wydarzenia. Ich głównym zadaniem jest oczywiście identyfikacja uczestników.

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

Opaski festiwalowe są wykonane z materiału, dzięki czemu stają się wyjątkowo wytrzymałe, co jest konieczną ich właściwością ze względu na fakt noszenia ich przez kilka dni. Żadne warunki atmosferyczne nie są im straszne, nie należy się też obawiać zgubienia jej nawet w gęstym festiwalowym tłumie pod samą sceną – bezpiecznie trzymają się na nadgarstku i nie ma możliwości zdjęcia ich bez uszkodzenia. Kto zresztą chciałby? Opaski materiałowe na rękę traktowane są jako pamiątka i często zostają na nadgarstku co najmniej do pierwszych dni jesieni. Sposób ich wykonania, atrakcyjny, kolorowy wygląd również zachęca do nie rozstawania się z nimi po skończonym festiwalu.

Jak można się jednak spodziewać nie jest to najbardziej higieniczna opcja zachowywania wspomnień z festiwalu. Uniwersytet z Surrey swego czasu przeprowadził nawet badania na ten temat. I chyba nie dziwi fakt, że na noszonej nieprzyzwoicie długo opasce znalazło się 2000 różnych bakterii. Dlatego może lepiej znaleźć inne sposoby na zachowanie opaski koncertowej, niekoniecznie na ręku? Oto kilka propozycji, które dla Was zebraliśmy.

RAMKA

Najprostszym, być może też najbardziej popularnym sposobem kolekcjonowania opasek, jest oczywiście bezpieczne zamknięcie ich za szklaną szybką ramki. W łatwy sposób pozwoli Ci to uporządkować opaski koncertowe, nie będą też więcej narażone na niszczenie się, a Ty w każdej chwili możesz rzucić na nie okiem i wrócić do wszystkich fantastycznych wspomnień z nimi związanych.

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

Lasers_go_pewpew via reddit

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

MODA

Inną możliwością, by wykorzystać opaski materiałowe jest przekształcenie ich w wyjątkowy element ubioru. Z powodzeniem możesz naszyć je, jako łaty na spodnie. Jeansowe kurtki również nabiorą wyjątkowego charakteru, gdy przyszyjesz do nich kolorowe opaski koncertowe, zapewniając Ci tym samym oryginalny look!

DREAM CATCHER – ŁAPACZ SNÓW

Niektórzy z kolei wykazują się dużą wyobraźnią i postanowili opaski na rękę materiałowe wykorzystać do skonstruowania… łapacza snów! Wymaga to możne nieco więcej inwencji i umiejętności manualnych, jednak czyż nie fajnie byłoby złapać swoje najpiękniejsze sny i nie dać im uciec? 😉 Nie da się ukryć, że poza tym mógłby też stanowić wyjątkowo oryginalny element wyposażenia Twojej sypialni.

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

luckyveggie via reddit

BRELOK

Jak już ustaliliśmy opaski na rękę materiałowe nie powinny przesadnie długo znajdować się na naszym nadgarstku ze względów higienicznych. Co można z nimi zrobić, by mimo wszystko nie rozstawać się z nimi całkowicie? Wyjątkowo funkcjonalny, a w dodatku używany codziennie gadżet – brelok do kluczy. Jak widać – sprawdza się!

Opaski koncertowe i ich kolejne życia
Opaski koncertowe i ich kolejne życia

ZAKŁADKA

Kiedy najbardziej tęsknimy za letnimi festiwalami? Oczywiście zimą – krótkie dni, chłód i daleko do lata. Jednak wspomnienia ciepłych dni i koncertów mogą rozgrzewać nas również zimowymi wieczorami, gdy schowani pod kocem sięgniemy po książkę, w której jako zakładka służyć będzie właśnie opaska na rękę.

LAMPKA NOCNA

Jest jeszcze jeden ciekawy sposób by wykorzystać opaski na rękę. Choć przyznać trzeba, że może wymaga więcej zaangażowania, jeżeli chodzi o pracę nad nim, jak i z pewnością duużej liczby odwiedzonych festiwali = opasek koncertowych. Ale który amator festiwali nie chciałby mieć koło swojego łóżka lampki nocnej ozdobionej opaskami festiwalowymi!? Musicie przyznać, że wygląda zjawiskowo!

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

aimee west via pinterest

ZEGAR

Jest jeszcze jeden gadżet, na którym Twoje opaski materiałowe na rękę będą się świetnie prezentowały i to w całej rozciągłości. Wystarczy nakleić je na zwykły zegar ścienny, zapewniamy, że efekt będzie robił wrażenie 🙂

Opaski koncertowe i ich kolejne życia

aimee west via pinterest clock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *