Opaski RFID – nowatorski gadżet dla branży eventowej

opaski rfid main cintapunto

Organizatorzy imprez masowych zostali wystawieni na prawdziwą próbę. Aktualna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że firmy zajmujące się przygotowaniem wydarzeń o charakterze koncertów lub festiwali muzycznych muszą zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa dla uczestników. Przedstawiciele branży eventowej są zdecydowani na darmowe gadżety marketingowe jak akcesoria do dezynfekcji czy spersonalizowane artykuły higieniczne, które umożliwią łatwiejszą ochronę własnego zdrowia. Równie wartościowym rozwiązaniem jest nowoczesny system identyfikacji gości (opaski RFID), który stanowi gwarancję dla szybkiej i efektywnej pracy.

opaski rfid tekstylna cintapunto
rfid opaska cintapunto silikonowa
rfid opaska tekstylna cintapunto

Czym są opaski RFID?

Opaskami RFID określa się nowoczesny system rozpoznawania gości, który może posłużyć za świetną alternatywę dla klasycznych biletów. Technologia RFID wykorzystuje do identyfikacji fale radiowe. Producenci gadżetów marketingowych zastosowali specjalne chipy z unikalnym kodem cyfrowym. Opaska służy więc za wygodny i niewielki mikroodbiornik ze wbudowaną anteną. Dzięki tak zaprojektowanemu urządzeniu organizatorzy mogą bez najmniejszego problemu odczytywać zawarte w niej informacje. Co więcej, w opaski RFID nie wymagają bezpośredniego kontaktu z osobą noszącą bransoletkę. W efekcie pozwalają na ograniczenie interakcji organizatorów z uczestnikami, co sprzyja zachowaniu dystansu społecznego.

Jakie opaski RFID są dostępne?

Producenci gadżetów marketingowych oferują technologię RFID w dwóch modelach opasek:

 • plastikowe opaski tekstylne (materiałowe) – świetne w przypadku koncertów czy festiwali muzycznych, na dodatek pozwalają oddychać skórze
 • silikonowe opaski – wodoodporne, elastyczne i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia, sprawdzą się w przypadku imprezy sportowych (zwłaszcza na basenach)
Spersonalizuj This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Opaski koncertowe

Opaski koncertowe z RFID

Spersonalizuj This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Opaski RFID można dowolnie personalizować do aktualnych potrzeb. Dzięki temu produkty można wzbogacić np. w logo firmy czy hasło reklamowe. Oprócz sprawnej identyfikacji pomagają w promocji usług lub organizatora wydarzenia. Natomiast mnoga liczba kolorów bransoletek posłuży za dodatkową formę identyfikacji. Wówczas organizatorzy eventu łatwiej rozróżnią gości od pracowników odpowiadających za przygotowanie i realizację całego przedsięwzięcia.

Niewątpliwą zaletą opasek RFID jest możliwość przechowywania dużej ilości informacji w niewielkim chipie. To świetna alternatywa dla typowych papierowych wejściówek, których sprawdzenie pochłania znacznie większą ilość czasu. W przypadku technologii RFID postawiono na szybkość i wygodę. Z tymi urządzeniami nie ma mowy o pomyłce na bramkach czy długich kolejkach do wejścia na imprezę!

Czy bransoletki RFID są odpowiednie dla dzieci?

Użycie radiowej identyfikacji stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla szkół i opiekunów. Odpowiednio spersonalizowane opaski RFID pozwalają na łatwiejsze rozpoznanie dzieci (np. z grupy przedszkolnej czy klasy) w trakcie wycieczek. Technologia RFID to absolutny must have dla właścicieli obiektów sportowych, którzy przeprowadzają grupowe zajęcia dla zorganizowanych grup. Co więcej, niektóre parki rozrywki (np. lunaparki) czy instytucje kulturalne (np. muzea) również mogą zdecydować się na takie rozwiązanie. Ponadto materiały zastosowane do produkcji opasek RFID odznaczają się wysoką jakością i dzięki temu nie powodują podrażnienia skóry.

Opaski RFID FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie chipy są dostępne w opaskach RFID?
  Aktualnie posiadamy aż 14 różnych rodzajów chipów, które możemy zastosować do przygotowania bransoletek.
 2. Nie posiadam własnego projektu opaski. Co mam zrobić?
  Zespół naszych grafików pomoże w przygotowaniu wzoru opaski. Dzięki temu trzeba się martwić, że bransoletka będzie podobna do konkurencji.
 3. Z jakiego tworzywa jest wykonany chip?
  Chipy w opaskach RFID zostały umieszczone w kartach wykonanych m.in. z PVC czy PET.

3 thoughts on “Opaski RFID – nowatorski gadżet dla branży eventowej

 1. Pablo_Gym says:

  W naszej niewielkiej sieci obiektów sportowych wykorzystujemy opaski RFID. Duża wytrzymałość opasek i sprawny system identyfikacji świetnie sprawdzają się w naszej branży, a nasi klienci nie narzekają na zastosowanie tej technologii w praktyce,

 2. Łucja says:

  Idealne rozwiązanie w kwestii bezdotykowej identyfikacji – w czasach powszechnego zachowania dystansu społecznego prawdziwy must have!

 3. JanuszEW. says:

  Moim zdaniem to przyszłość branży eventowej. W dobie czasów związanych z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu opaski RFID mają szanse rozwiązać problem dotykowej identyfikacji. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *