Koncerty 2020. Jak epidemia zmieniła kalendarz wydarzeń.

Koncerty 2020. Jak epidemia zmieniła kalendarz wydarzeń.

W normalnych, lepszych czasach można by powiedzieć, że sezon festiwali i koncertów za pasem. Karnety na letnie festiwale, zakupione jeszcze zimą, z obietnicą niezapomnianych przeżyć pod sceną wśród setek tysięcy osób niecierpliwie czekałyby na wymianę na opaski koncertowe.

Niestety jednak – nie tym razem. Jak powszechnie wiadomo panująca epidemia zniweczyła plany zarówno artystów jak i ich fanów. Setki odwoływanych koncertów to nasza smutna codzienność. Na szczęście jednak, nie wszyscy artyści odwołują trasy koncertowe, część z nich zmienia jedynie ich daty.

Czy jak zwykle z utęsknieniem wyczekiwany w Polsce Nick Cave odwiedzi po raz pierwszy Gliwice? Czy Dawid Podsiadło wyruszy w swoją akustyczną trasę Leśna Muzyka? Zapraszamy do lektury – sprawdźcie co z festiwalami i koncertami na które czekacie najbardziej.

Nick Cave Gliwice

Ten zawsze entuzjastycznie witany w naszym kraju artysta miał pojawić się 28 maja w Gliwicach. Na szczęście koncert nie został odwołany. Cała europejska trasa została przełożona, w Polsce zespół wystąpi 10 maja 2021 roku. Z pewnością jest na co czekać, bo mówi się, że Nick Cave and The Bad Seeds to jeden z najlepszych zespołów koncertowych świata. Dodatko ich najnowszy, podwójny album “Ghosteen” wydany pod koniec minionego roku został okrzyknięty najlepszym w ich karierze. Warto więc uzbroić się w cierpliwość!

Koncerty 2020. Jak epidemia zmieniła kalendarz wydarzeń.
Koncerty 2020. Jak epidemia zmieniła kalendarz wydarzeń.

Pol’and’Rock 2020

Najpiękniejszy festiwal świata jeszcze do niedawna znany jako Woodstock miał odbyć się na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorzy zdecydowali odwołać tegoroczną edycję Pol’and’Rock i zapraszają do udziału w przyszłorocznej zaplanowanej już na dni 29-30 lipca. Na szczęście jednak nie wszystko stracone! W dniach 30 lipca – 1 sierpnia odbędzie się Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli “internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków”.

Mystic Festival 2020?

Krakowski Mystic Festival poświęcony każdym odcieniom muzyki o cięższym brzmieniu został niestety odwołany. Wielka szkoda, bo w tegorocznym line upie przewidziane były takie gwiazdy jak Judas Priest, Nightwish, Killing Joke czy Sepultura. Obecnie jednak pozostaje czekać na informacje dotyczące edycji 2021.

Orange Warsaw Festival 2020

OWF to jedna z największych imprez muzycznych w stolicy. Niestety rzeczywistość ostatnich tygodni okazała się tak samo bezwzględna dla wszystkich. Jak piszą organizatorzy – w obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i w trosce o wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych, 13 edycja (o ironio) festiwalu odbędzie się w nowym terminie  – 4 i 5 czerwca 2021. Okazuje się jednak, że duża część tegorocznego programu powróci w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, bo w tym roku jednym z headlinerów miała być uwielbiana zwłaszcza przez młodszych Camila Cabello. Na szczęście już teraz pojawiają się nowe ogłoszenia artystów na przyszły rok.

Open’er Festival

Niestety do grona odwołanych festiwali dołączył również najpopularniejszy i największy w Polsce Open’erJak w komunikacie pisze jego organizator Mikołaj Ziółkowski – „To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Festiwale letnie, to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywania razem, to wolność i radość. To celebracja zarówno wspólnoty, jak i indywidualizmu. Tę rundę wirus wygrał, ale spokojnie – nie z takimi problemami ludzkość już sobie radziła. Zaraz wracamy, i będzie to powrót spektakularny!”. I trudno w to nie wierzyć, żal jednak że w tym roku ominą nas koncerty takich gwiazd jak The Cure, Thom York, The Chemical Brothers, A$ap Rocky, czy Taylor Swift.

Koncerty 2020. Jak epidemia zmieniła kalendarz wydarzeń.

Tauron Nowa Muzyka

Ten katowicki festiwal już dawno podbił serca miłośników alternatywnych brzmień. Sama impreza aż trzykrotnie otrzymała nagrodę European Festival Awards w kategorii “Najlepszy Mały Europejski Festiwal”. Na szczęście ze Śląska dotarły dobre wieści! Pierwotnie festiwal zaplanowany był na czerwiec, jednak nie został odwołany, tylko przesunięty na dni 27-30 sierpnia. I całe szczęście, bo dzięki temu aktualne pozostają występy takich gwiazd alternatywnego brzmienia jak Cigarettes After Sex, czy Low Key.

A co z wiosennymi trasami naszych rodzimych artystów? Wydaje się, że trzy najbardziej wyczekiwane przez fanów to te, które zaplanowali Agnieszka Chylińska, Artur Rojek i Dawid Podsiadło.

25 lat na scenie

Agnieszka Chylińska z okazji imponującego jubileuszu zaplanowała 10 koncertów rozsianych po całej Polsce. Również ich daty rozrzucone były w imponujący sposób po kalendarzu, w skali całego roku. Miały odbyć się w marcu, kwietniu oraz listopadzie. Wszystkie zostały przełożone – tym razem na maj, czerwiec, wrzesień, październik oraz listopad.

„Kundel”

Artur Rojek to bez wątpienia muzyczny autorytet, na Off Festival, którego jest dyrektorem artystycznym, przyjeżdżają najwybitniejsi przedstawiciele muzyki alternatywnej na świecie. Aż 6 lat przyszło nam czekać, na jego drugi solowy album. Apetyty na niego były ogromne, tym bardziej, że poprzednia płyta uzyskała status podwójnie platynowej. Nowe wydawnictwo “Kundel” nie zawiodło dlatego też wiele spodziewano się po trasie koncertowej zaplanowanej na kilkanaście koncertów w marcu i kwietniu. Przyjdzie nam jeszcze na nie poczekać – większość z nich zostało przeniesionych na jesień, a dwa na czerwiec i sierpień.

Trasa akustyczna

W marcu i kwietniu Dawid Podsiadło miał ruszyć w Polskę ze swoją pierwszą akustyczną trasą koncertową. Nie dziwi zatem wielkie zainteresowanie tymi wydarzeniami, tym bardziej, że artysta jest jedną z największych gwiazd polskiego rynku muzycznego. Imponujących rozmiarów trasa będzie składała się z 20 koncertów. Większość z nich odbędzie się we wrześniu, październiku i listopadzie.

W oczekiwaniu na lepsze czasy

Miejmy nadzieję, że druga część lata okaże się łaskawa, a opaski koncertowe jeszcze nie raz zacisną się na naszych nadgarstkach. Pozostaje również cierpliwe czekać na wszystkie koncerty przeniesione na drugą część roku, możemy być pewni, że tak długie oczekiwanie sprawi, że cieszyć nas będą jak jeszcze nigdy dotąd. Umilając sobie ten czas możecie zaprojektować dla siebie i znajomych opaski na rękę z grafiką poświęconą wydarzeniu, czy artyście na którego najbardziej czekacie. Wyjątkowa, spersonalizowana opaska na rękę pozostanie z Wami na długo, jako wspomnienie niezapomnianego i długo wyczekiwanego wydarzenia. 

Do zobaczenia pod sceną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *