Czy opaski silikonowe są szkodliwe?

Czy opaski silikonowe są szkodliwe

Na rynku gumowych opasek istnieje pewien stereotyp, że opaski silikonowe na rękę powodują choroby z powodu ilości licznych zarazków zebranych na opasce i są szkodliwe dla zdrowia. Odpowiadamy!

Chociaż wiele produktów jest zagrożonych bakteriami i drobnoustrojami, nie oznacza to, że opaski silikonowe bezpośrednio spowodują przyszłe infekcje organizmu, czy alergie skórne. Wiele osób uwielbia nosić opaski na nadgarstku przez wiele tygodni, przez co są narażeni na codzienne gromadzenie się zarazków. Ale, jeśli ktoś nie dba o ich czystość, oczywiście wokół obszaru, w którym gromadzą się zarazki, gromadzą się bakterie. Wystarczy regularnie przemyć je pod ciepłą wodą i unikniemy możliwości przedostania kurzu, brudu czy roztocza do naszego organizmu.

Opaski silikonowe – zalety

Opaski silikonowe są idealne do zajęć sportowych. Bardziej trwałe i przyjazne dla środowiska niż jednorazowe papierowe opaski na rękę, które być może znacie, są wodoodporne i odporne na pot, a także łatwe do wyczyszczenia i ponownego użycia. Są również całkowicie bezpieczne podczas uprawiania sportu, bez ryzyka kontuzji.

Na rynku dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się np. w szkole, w trakcie różnych zajęć sportowych. Grupa tenisowa może mieć kolor zielony, uczniowie łucznictwa mogą mieć kolor żółty, grupa poranna może mieć kolor fioletowy, a grupa popołudniowa może mieć kolor niebieski itd. Bądźcie kreatywni – mamy wiele kolorów i wzorów, które was zachwycą!

Zapracowani rodzice pokochali szkolne kluby wakacyjne. Dzieci też je uwielbiają, ciesząc się zajęciami plastycznymi, , grając w gry, przygotowując zdrowe przekąski lub po prostu bawiąc się z przyjaciółmi. Jeśli jesteście odpowiedzialni za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, musicie zapewnić im odpowiednie “oznakowanie”. Dlaczego nie dać każdemu dziecku silikonowej opaski na nadgarstek z wytłoczonym numerem telefonu komórkowego? Wówczas osoba, która zaopiekuje się zagubionym dzieckiem będzie mogła szybko zadzwonić do was i powiedzieć, gdzie właśnie znajduje się dziecko.

Opaski silikonowe – czy można dać im drugie życie?

Na to pytanie odpowiadamy, oczywiście, że tak! Przedstawiamy wam kilka pomysłów jak silikonowe, stare bransoletki mogą zyskać nowe życie, jeśli nam się znudzą.

  • Możecie użyć silikonowych opasek jako gumki do np. zawinięcia worków na śmieci, czy torby bagażowej. Może się przydać również pod ręką, aby zapieczętować zapasy do pieczenia, na przykład otwartą torebkę cukru pudru, która z pewnością narobi bałaganu w każdej szafce.
  • Macie problem z otworzeniem szklanego słoika? Wsuńcie silikonową opaskę wokół słoika i jedną wokół wieczka. Kiedy przekręcamy, opaski chwytają słoik i pokrywkę, a pokrywa otwiera się.
  • Po posadzeniu sadzonek w małej doniczce załóżcie opaskę na nadgarstek. Odwróćcie ją na lewą stronę i użyjcie niezmywalnego markera, aby napisać nazwę swojej rośliny na opasce. Dzięki temu możecie zawsze sprawdzić, jaka roślina znajduje się w danej doniczce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *