Bransoletki Cintapunto pomocą w ratowaniu życia

Bransoletki Cintapunto pomocą w ratowaniu życia

Uratowanie życia człowieka, na przykład przy zawale, to kwestia udzielenia pomocy medycznej na czas. W takich sytuacjach liczy się każda minuta. Największy problem polega na tym, że trudno na oko określić, co się dokładnie stało z człowiekiem, kiedy przed chwilą wydawał się absolutnie zdrowy, a po kilku sekundach nagle traci przytomność. Właśnie dla takich przypadków wymyślono specjalne bransoletki, informujące o chorobie i podpowiadające innym, co należy zrobić, aby człowiek przeżył.

Czym są opaski medyczne?

Główna funkcja opaski medycznej – informować innych o charakterze choroby. Takie opaski produkujemy z hipoalergicznych surowców, najczęściej z silikonu, w bardzo jaskrawych kolorach, aby one rzucały się w oczy i zwracały na siebie uwagę. Na zewnątrz opaski znajduje się międzynarodowy symbol pomocy medycznej – tak zwana Gwiazda Życia. Często też obok piktogramy znajduje się nazwa choroby. Na wewnętrznej stronie umieszczamy informację o tym, co należy zrobić w pierwszej kolejności, gdyby posiadacz opaski stracił przytomność. Oprócz tego, podajemy numer telefonu rodziców (na opaskach dziecięcych) albo lekarza, którzy dadzą dokładną instrukcję dla udzielenia pierwszej pomocy.

Dla kogo opaski medyczne są niezbędne?

Silikonowe opaski informacyjne są przydatne dla ludzi, którzy z różnych przyczyn trafiają do grupy ryzyka zawału. Dla takich osób udzielenie pomocy medycznej na czas, to czynnik decydujący o zachowaniu nie tylko zdrowia, ale często też życia. Tak więc opaski medyczne są niezbędne dla ludzi o takich chorobach jak: – padaczka; – cukrzyca; – ostra alergia; – astma. Oprócz tego do grupy ryzyka zalicza się osoby, które przeżyły zawał serca lub udar mózgu. Na opasce możemy też zamieścić informacje o posiadaniu rozrusznika serca lub innych przyrządów medycznych. Zalecamy także posiadania na raz kilku opasek, gdyby jedna z nich się przypadkiem zgubiła lub zniszczyła. Opaski medyczne Cintapunto – to mały, ale niezmiernie ważny szczegół, który nieraz może uratować życie Waszych bliskich!