Opaski silikonowe: pytania i odpowiedzi

Opaski silikonowe: pytania i odpowiedzi

Dla tych, którzy dopiero zamierzają wykorzystać potencjał promocyjny opasek silikonowych w praktyce, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Do czego się nadają opaski silikonowe

Opaski silikonowe można porównać z pieczywem. Można go jeść właściwie do każdego dania, bądź to schabowy u teściowej, czy  wykwintny przysmak w restauracju w centrum stolicy. Kampanie reklamowe, akcje marketingowe, zbiórki charytatywne, projekty społeczne, identyfikacja uczestników imprez, informowanie społeczeństwa – we wszystkich dziedzinach opaski silikonowe doskonale się sprawdzają. Przy czym mogą one mogą występować jako główny skrzypiec reklamowy, zarówno jak i być przyjemnym dodatkiem.

Zawsze mamy pełen zasób, aby szybko zareagować, kiedy opaski będą Wam potrzebne choć „na wczoraj”: termin wykonania od 1 do 3 dni z nakładem od 100 do 5000 sztuk.

Dlaczego silikon, a nie inne materiały

Silikon ma szereg zalet charakteryzujących także metale szlachetne, z tym tylko, że jest o wiele od nich tańszy. Ponadto, wytzymuje on długie użytkowanie, ma właściwości hipoalergiczne, jest odporny na wilgoć, mróz, promieniowanie UV, zmiany temperatur i oddziaływanie mechaniczne. Oprócz tego ten „niezniszczalny” nośnik reklamowy jednakowo imponuje ludziom w każdym wieku. Ludzie chętnie go noszą, przechowują jako pamiątkę, dają w prezencie i kolekcjonują. Jaki inny gadżet reklamowy może pochwalić się takim uznaniem mas z taką cenę?

Jak wybrać kolor opasek silikonowych? Jak uzyskać wielokolorową opaskę?

Nasza oferta obejmuje prawie wszystkie kolory, dlatego łatwo jest dobrać barwy firmowe lub połączyć kilka kolorów. Nasz sprzęt pozwala połączyć dwa i więcej kolorów lub stworzyć opaski silikonowe o nietypowym kształcie.

Na jakim sprzęcie są robione opaski

Do produkcji opasek wykorzystywana jest gorąca prasa. Prefabrykat silikonowy w kształcie kulek wkładany jest do formy do pieczenia i prasowania. Po tym gotowe opaski przechodzą etap ręcznej obróbki, kiedy z opaski jest ścinany zbędny materiał. Nadruk na opasce jest wykonywany metodą sitodruku.

Opaska silikonowa sprawdza się w 100% w każdej dziedzinie.

Jaki jest termin wyrobienia 100 opasek z nadrukime? A 1000 lub więcej?

Produkcję opasek silikonowych można podzielić na dwa rodzaje: 1) Szybki nadruk sitodrukiem na gotowych opaskach. Z reguły zawsze mamy zapas podstawowych kolorów, dlatego mamy możliwość szybkiej realizacji pilnych zamówień, kiedy opaski są potrzebne „na wczoraj” – termin wykonania zamówienia w skali od 100 do 5000 sztuk w tym przypadku wyniesie od 1 do 3 dni. 2) Drugi sposób, to spersonalizowane wytwórstwo opasek w dowolnym kolorze Pantone’a z elementami tłoczenia i dodatkowym wypełnieniem lub barwieniem. Takie zamówienie wymaga zastosowania innego podejścia. Należy przygotować preformę, wyprodukować partię opasek, a następnie nadrukować tekst lub obraz. Zlecenie takiego typu zajmuje nieco więcej czasu – od 14 do 21 dni, zaś cena każdej sztuki zależy od nakładu. Wykonanie formy prasującej nie jest tanie, jego koszt rozkłada się na cały nakład lub opłacany jest przez zamawiającego oddzielnie, aby, n.p. móc w przyszłości zamawiać kolejne pertie opasek w takim samym wzorze w skróconym terminie produkcji. Nasz osobisty rekord – to partia 400 000 opasek wyprodukowana od podstaw w 20 dni.

Jak długi jest okres przydatności opasek silikonowych?

Okres „życia” opasek silikonowych standardowo wynosi od 5 do 10 lat. W tym okresie gwarantujemy, że zarówno opaska, jak i nadruk nie ucierpią w wyniku narażenia na wilgoć, światło słoneczne i ciągłego noszenia.

Ekskluzywna opaska silikonowa jest piękna!

Co potrzeba do zamówienia opaski w indywidualnym, niestandardowym kształcie?

Wystarczy chcieć 🙂 Wykonamy specjalną formę według Waszego projektu, uzgodnimy kolory i dostarczymy już gotowe ekskluzywne opaski tam, gdzie Wam wygodniej. Będą one droższe od zwykłych, jednak otrzymacie produkt unikalny, uniwersalny, który będzie kojarzony z Waszą firmą i będzie pasował do każdego rodzaju działalności reklamowej.

Jaka jest alternatywa dla opasek silikonowych?

Wszystko zależy od celu, do jakiego opasko mają służyć. Jeśli chcą Państwo zapewnić gościom festiwalu tanią i miłą pamiątkę, nie ma nic lepszego od opasek silikonowych. Istnieją także opaski o rozszerzonej funkcjonalności – RFID z chipem elektronicznym. Za ich pomocą można nie tylko kontrolować wejścia uczestnikom, ale również używać opasek jako elektroniczny środek płatności za dodatkowe usługi na terytorium festiwalu (bar, pamiątki, atrakcje). Takie opask są idealne dla identyfikacji gości parku wodnego, koncertu, lub każdej innej imprezy. Jako prosty i uniwersalny prezent firmowe mogą Państwo wybrać opaskę silikonową z wbudowanym pendrivem USB.