Gadżety na eventy – które z nich są niezbędne?

gadżety na eventy

Pod terminem „event” kryje się więcej niż mogłoby się wydawać. Choć pierwsze skojarzenie może padać na wydarzenia kulturalne, to w rzeczywistości może wiązać się ze wszystkim branżami! To idealny moment, aby zareklamować własny biznes, usługę lub produkt. Dlatego organizatorzy i uczestnicy zawsze decydują się na przygotowanie promocyjnych akcesoriów. Które gadżety na eventy stanowią must have? Czym się kierować przed planowaniem akcji marketingowej ukierunkowanej na imprezy masowe?

Gadżety eventowe – dlaczego warto?

Dla wielu osób pojęcie eventu jest nierozerwalnie związane z koncertami lub festiwalami muzycznymi.
W praktyce mianem wydarzenia można określić praktycznie wszystkie otwarte i zamknięte imprezy, które wiążą się ze zgromadzeniem dużej liczby uczestników. Jak wielu? To w dużej mierze jest uzależnione od samych organizatorów. Na międzynarodowych targach pojawi się znacznie więcej osób, aniżeli
w przypadku okazjonalnego bankietu firmowego. Jednak w obu przypadkach warto wykorzystać promocyjne gadżety, które w nienachalny sposób mogą pomóc w rozreklamowaniu marki lub produktu
i ułatwią dotarcie do zupełnie nowej grupy klientów.

Gadżety eventowe są przede wszystkim idealnym rozwiązaniem dla organizatorów, którzy dbają
o wydarzenie od strony technicznej. Firmy odpowiedzialne za nagłośnienie, oświetlenie, catering czy ochronę na terenie imprezy stanowią kluczowe podmioty dla zapewnienia uczestnikom optymalnego komfortu. Ich pracownicy zwykle wykorzystują koszulki, bluzy lub inne formy odzieży z firmowym logo.
W ten sposób pracodawcy mogą zaoszczędzić na reklamie, a członkowie zespołu obsługującego event będą skutecznie promować usługi.

Które gadżety na eventy są godne uwagi?

Producenci gadżetów marketingowych prześcigają się w pomysłach, aby zapewnić własnym klientom efektywną reklamę. Jednak warto pamiętać, że gadżety przeznaczone na eventy powinny odznaczać się przydatnością! Dzięki temu okażą się nie tylko wartościową formą promocji, ale i dużym ułatwieniem podczas przebiegu wydarzenia. Które gadżety eventowe będą niezbędne dla organizatorów?

opaski gadżety na eventy
opaski na rękę gadżety na eventy

Opaski na rękę

Coraz większa liczba imprez masowych rezygnuje z tradycyjnych form drukowanych biletów – w dobie aplikacji i postępu technologicznego wejściówki w postaci plików z kodem QR stanowią bardzo dobry sposób na ograniczenie dodatkowych kosztów. To jednak nie rozwiązuje kwestii związanych z identyfikacją osób przebywających na evencie. Dlatego jednym z fundamentalnych gadżetów na imprezach masowych są opaski wejściowe, które mogą zostać przygotowane w różnych kolorach. Dzięki temu organizatorzy mogą z łatwością pogrupować uczestników wydarzenia:

 • zielony kolor – zwykli goście
 • niebieski kolor – goście VIP
 • żółty kolor – osoby z mediów
 • czerwony kolor – pracownicy służb medycznych

Usprawniona identyfikacja umożliwia firmom ochroniarskim łatwiejszą kontrolę bezpieczeństwa
i zapewnienie promotorom brak problemów np. przedostanie się nieproszonych osób na backstage koncertu.

gadżety na eventy smycz2
gadżety na eventy smycz1

Smycze z nadrukiem

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów dla organizatorów eventów są smycze reklamowe, które mogą zostać uzupełnione o jedno- lub dwustronny nadruk. To z całą pewnością użyteczny przedmiot dla osób obsługujących wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe czy branżowe targi. Smycze sprawdzą się do mocowania m.in. identyfikatorów, kluczy, prostych narzędzi czy pendrive’ów z danymi. Niejednokrotnie uczestnicy eventów zabierają je ze sobą (np. jako forma pamiątki), co potwierdza zasadność ich wykorzystania.

Spersonalizowane gadżety na eventy

Warto pamiętać, że promocyjne gadżety na eventy należy odpowiednio spersonalizować. Wzbogacenie przedmiotu w nazwę, logo lub grafikę kojarzącą się z nazwą firmy czy wydarzenia jest niesamowicie istotne pod kątem reklamowym. W ten sposób przedsiębiorcy i organizatorzy mogą podkreślić własny profesjonalizm.

Gadżety na eventy FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Z jakiego tworzywa wykonane są opaski?
  W naszej ofercie posiadamy opaski wykorzystujące różne formy materiału m.in. syntetyczny papier (Tyvek), silikon czy zwyczajna tkanina.
 2. Czy opaski materiałowe posiadają zapięcie?
  Na życzenie klienta oferujemy opaski z zapięciami jedno- i wielorazowymi.
 3. Jaką formę mocowania wykorzystują smycze reklamowe?
  Nasze smycze zawierają klasyczny karabinek lub elastyczny uchwyt na komórke

3 thoughts on “Gadżety na eventy – które z nich są niezbędne?

 1. Waldek says:

  Każdy event potrzebuje odpowiednich narzędzi do identyfikacji osób na terenie wydarzenia. Nasza firma od wielu lat decyduje się na opaski TYVEK – bardzo dobra cena w stosunku do oferowanej jakości.

 2. Paulinka says:

  Nasza firma wielokrotnie decyduje się na smycze z własnym nadrukiem – podczas targów lub innych branżowych eventów są bardzo dobrym dodatkiem do broszur informacyjnych dotyczących naszej działalności i usług. Polecam! Wysoka jakość w naprawdę rozsądnej cenie.

 3. Tonia says:

  Co roku organizujemy konferencje naukowe dla wielu prestiżowych uczelni i szkół wyższych. Identyfikatory dla prelegentów wymagają smyczy, które wzbogacamy od nazwę wydarzenia. Dla uczestników to świetna pamiątka! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *